2017-2018

Saturday 1st - Surrey South Eastern Combination League Division 2 - Runners Up

U14 Panthers - Surrey FA U12 Youth County Cup - Runners Up

2016-2017

Saturday 1st - Rehill & District Saturday Football league Prem Division - Champions

Saturday 1st - Rehill & District Senior Challenge Cup - Winners

Saturday 1st - Surrey County Saturday Junior Cup - Winners

U14 - Epsom & Ewell League Cup - Winners

U13 Hurricanes - Epsom & Ewell Premier league - Runners-up

U13 Spitfires - Epsom & Ewell League Cup - Runners-up

2015-2016

Saturday A - Redhill & District Saturday Football League Divison 3 - Runners Up

Saturday A - Redhill & District Junior Challenge Cup - Winner

U15 - Epsom & Ewell Youth Football League Division 1 - Runners Up

U14 - Epsom & Ewell Youth Football League Division 1 - Winners

U13 - Epsom & Ewell Youth Football League Division 1 - Winners

U12 Panthers - Surrey FA U12 Youth County Cup - Winners

U12 Rockets - Epsom & Ewell Youth Football League Division 1 (Sunday) - Winners

U9 Warriors - Epsom & Ewell Youth Football League Presidents Cup - Runners Up

2014-2015

Saturday Reserves - Surrey FA Lower Junior Cup (Saturday) - Runners Up
U11 Spitfires - Epsom & Ewell League Division 3 - Runners Up
U11 Hurricanes - Epsom & Ewell League Division 1 - Winners
U11 Panthers - Epsom & Ewell League Premier Divisionn (Saturday) - Winners
U11 Panthers - Epsom & Ewell League Cup (Saturday) - Runners Up
U11 Panthers - West Surrey Youth League Elite Division (Sunday) - Runners Up

2013-2014
Saturday A - Redhill & District Junior Challenge Cup - Runners Up
U14 Warriors - Epsom & Ewell League Division 1 - Runners Up
U12 - Epsom & Ewell League Division 1 - Runners Up
U10 Warriors - Epsom & Ewell League Division 7 - Winners
U10 Spitfires - Epsom & Ewell League Division 5 - Winners
U10 Spitfires - Epsom & Ewell League Cup - Winners
U10 Panthers - Epsom & Ewell Premier Division (Saturday) - Winners
U10 Panthers - Epsom & Ewell League Cup (Saturday) - Winners
U10 Panthers - West Surrey Youth League Elite Division (Sunday) - Runners Up
U10 Panthers - West Surrey Youth League Cup (Sunday) - Winners
U9 Warriors - Epsom & Ewell League Cup - Runners Up

 

2012-2013

Saturday Reserves - Redhill & District Saturday Football League Division 2 - Runners Up
Saturday Reserves - Redhill & District Intermediate Challenge Cup - Runners Up
Sunday First - Redhill & District Sunday Football League Division 1 - Runners Up

U14 - Epsom & Ewell League Division 1 - Winners
U14 - Epsom & Ewell Cup Final - Winners

U13 Warriors - Epsom & Ewell League U13's Sportsmanship Award - Winners

U13 Warriors - Epsom & Ewell Division 2 - Runners Up

U12 Warriors - Epsom & Ewell League Division 2 - Winners

U10 Warriors - Epsom & Ewell League Division 7 - Winners

U9 Warriors - Epsom & Ewell League U9's Sportsmanship Award - Winners

U9 Spitfires - Epsom & Ewell League Division 6 Mini Cup Final - Winners

U9 Rockets - Epsom & Ewell League Division 5 - Runners Up

U9 Hurricanes - Epsom & Ewell League Division 4 - Winners
U9 Hurricanes - Epsom & Ewell Division 4 Mini Soccer Cup Final - Winners

U9 Panthers - Epsom & Ewell League Premier Division - Winners
 

2011-2012
Saturday Reserves - Redhill & District Saturday Football League Division 3 - Winners
Sunday First - Redhill & District Sunday Football League Division 2 - Winners

U16 - Epsom & Ewell League Division 2 - Winners

U14 - Epsom & Ewell Premier League - Runners Up
U14 - Epsom & Ewell League Cup - Runners Up

U11B - Epsom & Ewell Division 4 - Winners

U10 - Epsom & Ewell League Division 7 - Winners
U10 - Epsom & Ewell Mini Soccer League Cup - Runners Up

U9A - Epsom & Ewell Division 4  - Winners 

U9A - Epsom & Ewell League Challenge Mini Soccer Cup - Winners

2010-2011

Saturday Reserves - Redhill & District League Division 4 - Runners Up
U15 - Epsom & Ewell League Sportsmanship Award - Winners

U13 - Epsom & Ewell League Challenge Cup Final - Winners
U9 - Epsom & Ewell League Challenge Mini Soccer Cup Final - Runners Up

 

2009-2010

U12 - Epsom & Ewell League Challenge Cup Final - Runners Up

U12 - Epsom & Ewell League Division 1 - Winners
U9B - Epsom & Ewell League Challenge Mini Soccer Cup - Winners (1-0)
U9B - Epsom & Ewell Division 3 - Runners Up

 

2008-2009

U16 - Epsom & Ewell Division 1 - Winners 

U16 - Epsom & Ewell League Cup - Winners (3-2)
U10A - Epsom & Ewell Division 4 - Winners

 

2007-2008
Sunday First - Croydon Municipal Sunday Football League - Winners
Saturday Reserves - Geoff Ellis Junior Shield Final - Winners (3-1) 

U12 - Epsom & Ewell League U12 Cup - Winners

U8 - Epsom & Ewell League - Winners
 

2006-2007
Saturday First - Promoted to Surrey South Division 1
U11 - Epsom & Ewell Division 2 - Winners

Under 11 - Epsom & Ewell League Cup - Runners Up 
U10 - Tadworth League - Runners Up
U8 - Tadworth League - Winners (Unbeaten) 
U7 - Unbeaten in all 12 Friendly Games 

2005-2006
Saturday First - Premier Division - Winners

Pre 2005
2004-2005 Saturday First - Premier Division - Winners
2003-2004 Saturday First - League Sportsmanship Cup - Winners
2002-2003 Saturday First - Premier Division - Runners Up 
2001-2002 Saturday Reserves - Division 2 - Runners Up 
2001-2002 Saturday First - Premier Division - Winners 
2000-2001 Saturday Reserves - Division 2 - Winners
1999-2000 Saturday First - Premier Division - Winners 

1999-2000 Saturday First - Senior Saturday Cup - Runners Up
1997-1998 Saturday First - First Division Winners
1997-1998 Saturday Reserves -  Division 3 - Runners Up
1996-1997 Saturday First - Division 5 - Winners 
1995-1996 Sunday First - Division 1 - Runners Up 
1994-1995 Sunday First - Division 1 - Runner Up

1994-1995 Sunday First - Senior Cup - Runners Up
1993-1994 Sunday First - Sunday Senior Cup - Winners
1992-1993 Sunday First - Division 2 - Winners 
1991-1992 Sunday First - Promoted to Division 3
1991-1992 Sunday First - Sunday Junior Cup - Winners
1988-1991 Sunday First - 3 Seasons in Division 4

© 2002-2018 Woodmansterne Hyde Football Club. WHFC is not responsible for the content of external internet sites.